">
 
 REGION
 OBLAST
Informační centrum - nenechte si ujít

česká republika - profil

Česká republika je suchozemský stát nacházející se v samém srdci Evropy. Je to země, jež nabízí krásné přírodní scenérie, živoucí lidové tradice i památky odrážející její bohatou historii. Součástí dědictví, zanechaného našimi předky, jsou románské památky, gotické katedrály, barokní kostely a paláce, zdobné renesanční domy a letní rezidence, výjimečné ukázky kubistického designu a architektury, židovské synagogy různých stylů, secesní kavárny i klikaté dlážděné uličky. 

I přestože jasnou volbou každého cestovatele, který hledá nejzajímavější české destinace, je Praha, naší pozornosti by neměla unikat ani jiná místa. Země je také poseta
hrady, zříceninami a zámky, jež jsou obklopeny bohatými parky.

Do místní historie se zapsaly mnohé přední osobnosti světové vědy a kultury, mezi něž patří např. Mozart, Goethe, Kafka, Beethoven, Einstein, Tycho Brahe nebo Casanova.     

Kromě hlavního města
Prahy, jež by měla být nezbytnou zastávkou každého návštěvníka České republiky, je země domovem jedenácti dalších míst zapsaných na Seznam kulturního světového dědictví UNESCO. Po celé republice se koná mnoho kulturních akcí. Početné galerie, vystavující díla místních i zahraničních umělců, a jejich pravidelně pořádané výstavy přitahují pozornost nejednoho turisty. V zemi se každoročně pořádají festivaly a výstavy mezinárodního významu, spolu s populárními sportovními akcemi, mezi něž patří např. závody Grand Prix nebo hokejová utkání. Své stálé návštěvníky si získaly i mnohé divadelní a taneční festivaly. Mezi nejoblíbenější akce tohoto typu patří mimo jiné i Pražské jaro, Pražský podzim nebo Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově. Velkou popularitu mezi filmovými fanoušky si získal i Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.


Základní fakta

Rozloha:
Počet obyvatel:
Hlavní město:
Oficiální jazyk:
Mezinárodní tel. předvolba:
Časová zóna:

Podnebí:

Rychlostní limity:


Tolerance alkoholu u řidičů:
Důležitá telefonní čísla:


Tísňová asistenční linka pro motoristy:
Informace pro turisty:

78 864 km2
10,3 milionů obyvatel
Praha
čeština
+420
SEČ (GMT + 1 hodina, v létě, tj. od dubna do října, GMT + 2 hodiny)
průměrná teplota v létě 19°C
v zimě 0,9°C
obce 50 km/h
mimo obec 90 km/h
dálnice 130 km/h
0,00%
rychlá záchranná služba: 155
policie: 158
hasiči: 150

1230 nebo 1240
12444 
   

TBS
Konviktská 14
110 00 Praha 1
Česká Republika
Tel.: +420 222 512 305, 222 512 339
Fax: +420 222 518 248
E-mail: info@tbs.cz Hacked by MR.WAZZ5507
mapa - interaktivní mapa pro snadnou orientaci
 >>>
Potřebujete pomoc? Momentálně jsme bohužel offline.
RSS
vyhledávání
Omega Network a.s.