">
 
 
O nás - spolupráce a důvěra

Dětský pěvecký sbor Jiskřička

>>> DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR JISKŘIČKA SE PŘEDSTAVUJE
    > „Zpíváme písničky, které se nám líbí..."

Dětský pěvecký sbor (DPS) Jiskřička v roce 1985 založila a dodnes umělecky vede sbormistryně Dana Škardová. Z několika původních nadšenců se vyvinulo šedesátičlenné těleso, které se skládá ze 2 oddělení - přípravného sboru a koncertního sboru. Zpívají zde děti z Prahy a okolí ve věku 7 – 18 let.

DPS Jiskřička má velmi dobrou tradici a jméno, o čemž svědčí nejen široké spektrum aktivit, ale i řada dosažených úspěchů – stříbrné a několikrát zlaté ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích a festivalech doma i v zahraničí (Celostátní soutěž dětských pěveckých sborů Nový Jičín, Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena, Pražská snítka apod.), koncertní zájezdy a spolupráce se zahraničními pěveckými sbory (např. holandský sbor „Manner Chor Zelhem“, pěvecký sbor konzervatoře P. Cornelia v Mainzu), nastudování a uvedení dětské opery H. Krásy „Brundibár“ (v češtině, němčině a angličtině), zkušenosti se studiovým nahráváním pro film a rozhlas, účinkování v rozhlasových a televizních pořadech, spolupráce při natáčení písní známých autorů a s populárními zpěváky (nař. hudební skladatel K. Pospíšil, zpěváci H. Janků, B. Basiková, I. Bartošová), pravidelná koncertní vystoupení při společenských příležitostech (vánoční, výroční a jiné kulturní akce).

Kromě pravidelných zkoušek absolvují členové sboru dvakrát ročně intenzivní týdenní studijní soustředění, kde se zdokonalují v hudební teorii, učí se instrumentálním dovednostem, hereckým a tanečním základům a studují repertoár pro nadcházející sezónu.

Repertoár sboru v současné době tvoří:
> klasická sborová tvorba českých i zahraničních autorů
> lidové písně z různých konců světa zpívané v originále
> spirituály
> skladby z muzikálů a filmů
> vánoční písně z Čech, Moravy a cizích zemí
> muzikálová produkce (momentálně nastudování původního muzikálu Aladinova kouzelná lampa)

Další informace: www.jiskricka.cz>>> ALADINOVA KOUZELNÁ LAMPA
> původní muzikál na motivy pohádek Tisíce a jedné noci
> hudba, scénář, libreto: Miloš Krkoška


Bylo nebylo......
V daleké Arábii, v zemi kouzel, duchů a džinů, zlý Čaroděj věští ze skleněné koule. Duchové mu prozradí, že existuje místo,
kde je ukrytý nesmírný poklad a kde žije v lampě Džin, jenž mu splní každé přání. Háček je v tom, že na toto místo může vstoupit
pouze člověk „čistého srdce“, a tím je Aladin - prostý vesnický chlapec. Proto se za ním Čaroděj vydává, aby ho lstí získal pro svůj plán...

Hudební skladatel Miloš Krkoška se narodil v Bratislavě, kde studoval na konzervatoři kompozici. V r. 1984 odešel do zahraničí, pokračoval ve studiu kompozice v německém Freiburgu, a následně ve Vídni. Ve spolupráci s koncernem EMI Music Publishing se jeho hudba hraje po celém světě. Od r. 1999 žije v ČR. Zde mezi jeho známé práce patří zejména filmová hudba – např. film Juraje Jakubiska „Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný“, pohádky Zdeňka Trošky „Princezna ze mlejna 1 a 2“, komedie „Kameňák 1 – 3“.
Muzikál „Aladinova kouzelná lampa“ je napsán na motivy pohádek Tisíce a jedné noci. Hudba je symbiózou klasické a pop-rockové hudby s etnickými prvky hranými tradičními arabskými nástroji. Miloš Krkoška toto dílo zapůjčil DPS Jiskřička k nastudování a premiérovému provedení. Celý projekt realizuje sbor z vlastních prostředků.

Fotogalerie
Muzikál Aladin 1
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >
Prosím pokud potřebujete více informací použijte tento formulář.
 
TBS
Konviktská 14
110 00 Praha 1
Česká Republika
Tel.: +420 222 512 305, 222 512 339
Fax: +420 222 518 248
E-mail: info@tbs.cz Hacked by MR.WAZZ5507
mapa - interaktivní mapa pro snadnou orientaci
 >>>
Potřebujete pomoc? Momentálně jsme bohužel offline.
RSS
vyhledávání
Omega Network a.s.